Kde je možné získat
půjčku 30 000 Kč
rychle a bezpečně ?

sezónní havarijní pojištění, nebo raději to krátkodobé?

Havarijní pojištění je na rozdíl od povinného ručení dobrovolné, jeho sjednání se ale velmi doporučuje. Kryje vzniklé škody na vašem voze po bouračce a v závislosti na výběru konkrétního produktu i jiné škody, například ty vzniklé vandalismem, odcizením, zvířetem nebo živlem. Povinné ručení pokrývá zase škody na autě, které poničíte při bouračce někomu jinému.

Havarijní pojistka při cestě do zahraničí

Naboural vám auto na dovolené jiný řidič? I když bude škoda vyplacena z povinného ručení, na peníze můžete zejména u nehody v zahraničí čekat i několik měsíců. Řešením může být nechat vůz opravit z vaší havarijní pojistky. Pojišťovna bude proplacené náklady vymáhat po pojišťovně viníka.

Je pro vás celoroční pojistka zbytečná?

Jenže co když jste zjistili, že je pro vás celoroční havarijní pojištění zbytečností? Jezdíte jen pár měsíců v roce? Pak máte na výběr z dalších dvou možností: zřídit si sezónní či krátkodobé havarijní pojištění. Jaký je v nich rozdíl?

Krátkodobou, nebo sezónní variantu?

Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma variantami je ten, že krátkodobé havarijní pojištění lze sjednat i na velmi krátký časový úsek, například na měsíc. Využití nalezne třeba při cestě do zahraničí. To sezónní zase umožní sjednání po dobu sezóny, kdy jezdíte, týká se většinou motorek, kabrioletů a veteránů, vhodné je i pro rolby, sněžné skútry a čtyřkolky.

Různé podmínky pojišťoven

Rozsah pojistného krytí se u krátkodobých a sezónních pojistek většinou neliší od těch celoročních. Na výběr je i z řady připojištění (čelních skel, zavazadel, úrazu…). Různé podmínky mohou být, co se týká délky pojištění. U každé pojišťovny jsou podmínky jiné, někde získáte pojistku i na pouhých čtrnáct dní, na měsíc, jindy je minimální délka trvání krátkodobé havarijní pojistky 3 měsíce. Některé pojišťovny zase havarijní pojistku sjednají pouze tehdy, máte-li u nich i povinné ručení.

sezónní havarijní pojistka se sjednává na celý rok

sezónní havarijní pojištění je sjednáváno na celý rok, liší se ale jeho rozsah. V období, kdy s vozem jezdíte, je kryto i riziko havárie, po zbytek roku jste pojištěni například pro případ vandalismu, živelné pohromy nebo odcizení. Pojistit se můžete na léto nebo zimu, podle toho, kdy s vozidlem jezdíte. Letní sezóna trvá od dubna do října, zimní od října do dubna.© 2013 Půjčka-30000.cz, všechna práva vyhrazena.
Provozovatelem stránek je Infinea Finance, s.r.o., IČO:29277361, DIČ:CZ29277361, vedená u rejstříkového soudu v Brně, spisová značka C 70369
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.