Kde je možné získat
půjčku 30 000 Kč
rychle a bezpečně ?

Upozornění: Ověřte si, prosím, aktuálnost informací obsažených na této stránce. Při rychlém vývoji finančního trhu se může stát, že některé údaje již ne zcela odpovídají realitě.

Důležité parametry půjčky

9/5/2024

Každá půjčka je definována svými parametry, které určují to, jak je půjčka výhodná či nevýhodná. Než budeme žádat o půjčku, měli bychom se vyznat alespoň v těch základních.

Úrok

Úrok neboli úroková sazba je základním parametrem půjčky a znamená, kolik za půjčené peníze zaplatíme navíc. Udává se v procentech za rok.

RPSN

RPSN neboli roční procentní sazba nákladů je vyjádřena podobně jako úrok v procentech a rozněž jako úrok vyjadřuje, kolik za půjčené peníze zaplatíme.Na rozdíl od úroku ale zahrnuje i veškeré další poplatky, takže nám dává mnohem přesnější představu o tom, jak je daná půjčka výhodná nebo nevýhodná.

Částka

Tento parametr nám říká, kolik si můžeme půjčit. Některé půjčky jsou spíše menší, řekněme do 10 nebo 20 tisíc Kč, ale jsou půjčky na milion korun a výše.

Splatnost

Splatnost určuje, jak dlouho budeme půjčku splácet. Většina společností poskytuje půjčky se splatností 6-72 měsíců, ale u malých SMS půjček to může být třeba jen 30 dní.

Účelovost

Je půjčka účelová nebo neúčelová? U půjček účelových bývá výhodnější úroková sazba, ale jsou omezeny účelem, na který je můžeme použít.

Možnost předčasného splacení

Je možno půjčku splatit předčasně? Pokud ano, tak za jakých podmínek? Důkladně se vyptejte, jaké sankce jsou spojeny s předčasným splacením půjčky nebo úvěru.

Nutnost dokládání příjmu

Je nutné při žádosti o půjčku doložení Vašeho příjmu, nebo se věřitelská společnost, která Vám půjčuje, obejde bez tohoto potvrzení?

Obsahuje rozhodčí doložku?

Některé smlouvy o půjčce obsahují rozhodčí doložku - tedy ujednání ve smlouvě, že případné spory se nebudou řešit u soudu, ale prostřednictvím rozhodce.

Pro koho je půjčka určena

Jsou půjčky určené spíše pro bonitnější klienty s vyššími příjmy, některé půjčky jsou zase zacíleny na méně movité žadatele, nebo přímo na ty, kteří nemohou prokázat svůj příjem.

Nahlížení do registrů

Nahlíží poskytovatel do registru dlužníků? Pokud ano, a v registrech záznam míte, půjčku pravděpodobně nedostanete.

Bankovní nebo nebankovní

Poskytuje půjčku banka nebo nebankovní instituce? Pokud máte možnost, žádejte spíše bankovní půjčky. Pokud na bankovní úvěr nedosáhnete, budete muset využít nebankovní půjčku.

Se zástavou nebo bez

Je nutno půjčku zajistit zástavou nemovitosti? To je typické pro hypotéční úvěry, ale zástavu vyžadují i některé jiné půjčky.

S ručením nebo bez ručení

Potřebujete k získání půjčky ručitele nebo Vám půjčí i bez něj? Většina běžných půjček účast ručitele nevyžaduje.

Rychlost vyřízení

Jak rychle bude půjčka vyřízena - jsou půjčky, jejichž vyřízení může trvat dny, některé půjčky můžete získat během pár hodin nebo dokoce minut.

Měsíční splátka

Jaká bude měsíční splátka půjčky - to závisí na výši půjčky, době splatnosti, úrokové sazbě ale také na dalších poplatcích. Předtím, než si půjčku vezmete, nechte si přesně spočítat, koli budete měsíčně platit.

Další poplatky

Jaké jsou další poplatky spojené s půjčkou? Budete platit za vedení úvěrového účtu, za měsíční výpisy, za předčasné splacení? Tyto poplatky mohou půjčku výrazně prodražit.
© 2024 Půjčka-30000.cz, všechna práva vyhrazena.
Provozovatelem stránek je Infinea Finance, s.r.o., IČO:29277361, DIČ:CZ29277361, vedená u rejstříkového soudu v Brně, spisová značka C 70369
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.