Kde je možné získat
půjčku 30 000 Kč
rychle a bezpečně ?

Upozornění: Ověřte si, prosím, aktuálnost informací obsažených na této stránce. Při rychlém vývoji finančního trhu se může stát, že některé údaje již ne zcela odpovídají realitě.

Co je to kreditní karta a jak funguje?

20/11/2014

Velká část národu si plete pojmy platební a kreditní karta. Valná většina lidi používá pojem „zaplatit kreditkou“, i když mají pouze obyčejnou platební kartu. Jaký je hlavní rozdíl? K placení s platební kartou potřebujete na svém účtu hotovost, pokud ji nemáte, karta vám nedovolí platbu provést. To u kreditní karty nehrozí, ta vám umožňuje provádět nákupy a platby, aniž by byla na účtu přítomna hotovost.

Na první pohled to vypadá velice zajímavě a výhodně, ale kreditní karta dokáže pořádně potrápit.

Silná vůle a schopnost splácení dluhů, to je hlavní podmínka

Pokud se rozhodujete, že si u své banky pořídíte kreditní kartu, mějte se na pozoru. Může to být dobrý přítel v nouzi, kdy potřebujete nutně peníze, které zrovna nemáte. Ale zároveň vám může uškodit, jelikož vás dokáže, pokud nebudete peníze včas splácet, přivést mezi dlužníky. Pokud tedy nepatříte mezi ty, kteří si dokáží hlídat své finance a vědí, co si mohou dovolit, určitě si kreditní kartu nezařizujte. Budete tak chránění před možnými budoucími problémy.

Nevybírejte z bankomatu

S kreditní kartou se v každém případě nedoporučuje vybírat z bankomatu. Její použití jsou především platby s ní, a ne výběr hotovosti. Banka si za výběr totiž naúčtuje vysoké poplatky a vybraná hotovost se vám hned začne úročit. Pro klienta je tak výběr z bankomatu vždy nevýhodný, pro tuto činnost používejte raději klasickou platební kartu.

Hlídejte si splatnost

Stejně jako u každé jiné půjčky, i při čerpání peněz z kreditní karty je nutné hlídat si jejich splatnost, neboli jejich vrácení zpět na účet včetně úroků. Standardní doba splatnosti je jeden měsíc, pokud peníze včas nesplatíte, díky vysokým úrokům se můžete snadno dostat do finančních problémů.

Bezúročné období? Pro klienta výhodné

Většina bank umožňuje svým klientům čerpat za určitých jasně daných podmínek peníze bezúročně. Jedná se o tzv. bezúročné období, kdy banka půjčí klientovi peníze, a pokud je včas vrátí do termínu daného bankou, nejsou mu účtovány úroky z částky. Délka tohoto období se značně liší, někde může trvat třeba jen dvacet dní, u jiné společnosti klidně i tři měsíce.

© 2013 Půjčka-30000.cz, všechna práva vyhrazena.
Provozovatelem stránek je Infinea Finance, s.r.o., IČO:29277361, DIČ:CZ29277361, vedená u rejstříkového soudu v Brně, spisová značka C 70369
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.