Kde je možné získat
půjčku 30 000 Kč
rychle a bezpečně ?

Upozornění: Ověřte si, prosím, aktuálnost informací obsažených na této stránce. Při rychlém vývoji finančního trhu se může stát, že některé údaje již ne zcela odpovídají realitě.

Registr dlužníků BRKI

BRKI (Bankovní Registr Klientských Informací) je jedním z registrů dlužníků, tentokrát bankovních společností – na rozdíl od NRKI (Nebankovní Registr Klientských Informací). Berme ovšem v potaz, že oba dva tyto registry si mezi sebou vzájemně doplňují obsažené údaje, a tvoří spolu takto jakýsi větší propojený organismus. Portál penize.cz uvádí, že na konci roku 2018 bylo v obou registrech vedeno celkem cca 3 mil. aktivně splácejících klientů s celkem 5,75 mil. aktuálně platných smluv. Naopak celkem asi 274 tisíc lidí mělo významné potíže se splácením.

[Více na penize.cz]. V BRKI jsou vedeny pozitivní i negativní informace o každém bankovním klientovi, a to ohledně jeho (ne)včasného splácení a o celkové historii jeho dluhů – jaké půjčky má měl nebo v minulosti klient měl, zda tyto závazky řádně plní/plnil, apod. BRKI takto slouží bankám vzájemně k vyhodnocování bonity (důvěryhodnosti) potenciálního dlužníka.

Jak se mohu dostat do registru BRKI?

Do tohoto registru se dostane každý, kdo si zažádá/sjedná půjčku u některé z bank, které tento registr spravují. Do BRKI jsou vkládány též informace o samotných žádostech o úvěr. Do vložených informací pak může nahlížet každá další členská banka. Jejich seznam naleznete na kolikmam.cz (banky).

Jak získám výpis z BRKI?

Existuje hned několik způsobů, jak výpis z BRKI (i NRKI) získat, cenově se pohybuje do 200,- korun. Můžete si jej vyřídit osobně v klientském centru kolikmam.cz, zažádat si o něj poštou zasláním žádosti na příslušnou adresu, nebo jej získat online formou registrací na portálu kolikmam.cz Více podrobných informací naleznete přímo na webu kolikmam.cz

Jak docílit výmazu z BRKI?

Údaje v BRKI jsou zde vedené po celou dobu, kdy dlužník půjčku splácí, plus další 4 roky po umoření dluhu, a před uplynutím této lhůty není možné výmaz uskutečnit.

Jak získat úvěr, přestože mám negativní záznam?

Předně bychom si měli říct o tom, jak správně uvažovat o další půjčce, když máme negativní záznamy v registrech. V první řadě buďte sami k sobě soudní a další úvěr řádně promyslete – budete schopni jej splácet, jestliže už bez něj máte se splácením potíže? Neberte si jeden úvěr na vyrovnání druhého – to vás dostane do dluhové pasti, nebo ještě hůře, do exekuce („Máme nejvíce lidí v exekuci v celé Evropě“ – r.2018 Více na: tyden.cz.

Solidní finanční instituce klienta vždy nějakým způsobem předem prověřují. Je ale zřejmé, že s negativním záznamem, či více takovýmito záznamy, si při další žádosti o půjčku moc neškrtnete. Banky se budou snažit ochránit sebe sama před potenciálně ztrátovým klientem, a proto vám pravděpodobně půjčku nesjednají. Existují ale i takové společnosti, které pro schválení úvěru do registrů nenahlížejí. Při výběru takovéto instituce, která vám nabídne závazek, aniž by o vás zjišťovala

více, buďte však velmi obezřetní a vyhněte se tzv. úvěrovým predátorům, kteří pod nejlákavějšími nabídkami a lehkým získáním úvěru skrývají skutečně enormě vysoké poplatky a úroky!

Žádost o půjčku

Rozhodli jste se i přesto pro nebankovní půjčku bez registrů? Než budete kontaktovat vybranou instituci, doporučujeme si ji „proklepnout“ v oficiálních Seznamech regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu České národní banky na cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/seznamy Jedná se o seznamy všech finančních institucí, bankovních i nebankovních, které jsou kontrolovány a regulovány ČNB, a jsou tudíž důvěryhodné.



© 2024 Půjčka-30000.cz, všechna práva vyhrazena.
Provozovatelem stránek je Infinea Finance, s.r.o., IČO:29277361, DIČ:CZ29277361, vedená u rejstříkového soudu v Brně, spisová značka C 70369
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.