Kde je možné získat
půjčku 30 000 Kč
rychle a bezpečně ?

Upozornění: Ověřte si, prosím, aktuálnost informací obsažených na této stránce. Při rychlém vývoji finančního trhu se může stát, že některé údaje již ne zcela odpovídají realitě.

Jak správně zvolit půjčku nebo úvěr

31/8/2014

Situace v dnešním finančním světě je velmi složitá a nepřehledná a asi nikdo nemůže tvrdit, že se ve všech nabídkách vyzná dokonale a že dokáže odhadnout všechna rizika a nepříjemnosti, které člověka mohou při uzavírání půjčky potkat.

Dá se ale najít pár základních pravidel, která nám pomohou bez problémů zvládnout žádost o půjčku, zmenšit rizika na minimum a předejít tomu, že někomu naletíme a dostaneme se do ještě horší situace, než ve které jsme byli, když jsme o půjčku žádali.

Takže, jak na to?

  • Zvažme, zda na požadovanou věc neušetříme i bez půjčky.
  • Udělejme si přehled, kolik jsme schopní měsíčně "ušetřit" na zaplacení půjčky.
  • Porovnejme co nejvíce nabídek a vyberme pro nás tu nejvýhodnější.
  • Důkladně si přečtěme smlouvu včetně poznámek pod čarou.

Opravdu ji potřebujeme?

V první řadě si musíme položit otázku, zda si vůbec peníze půjčit musíme. Nemůžeme zvýšené výdaje pokrýt tak, že se v jiných oblastech uskromníme a trochu peněz na nové výdaje ušetříme? Nebo - opravdu potřebujeme nové auto, televizi, mobilní telefon - nemůže nám ten stávající ještě nejakou dobu sloužit?

Udělejte si přehled o svých příjmech a výdajích

Pokud zjistíme, že půjčku opravdu potřebujeme, mělo bychom se v druhé řadě podívat na své příjmy a výdaje a spočítat si, kolik budeme schopni měsíčne splácet. Tak předejdeme tomu, že si na sebe vezmeme větší závazek, než budeme schopni zvládnout.

Dvakrát měř, jednou řež

Dalším krokem by měl být pečlivý výběr poskytovatele půjčky. Pokud máme možnost získat půjčku od banky, měli bychom se zajímat o bankovní produkty. Banky jsou bezpečnější a výhodnější než nebankovní společnosti. Pokud půjčku v bance nedostaneme - například máme nízký příjem, nebo zápis v registru, budeme se muset zajímat o půjčky nebankovních společností.

Zde bychom se měli obracet především na prověřené a renomované společnosti - u těch jsou rizika minimální, na zordíl od neznámých a podezřelých společností nebo soukromých osob, které půjčují peníze.

Následně bychom si měli vybrat několi půjček a porovnat je navzájem podle jejich parametrů - úrokové sazby, RPSN možnosti předčasného splacení a podobně.


Náš tip: Doporučujeme předcházet situacím, kdy si nutně potřebujete půjčit peníze. Raději zkuste spořit, i 500 Kč měsíčně bokem na spořicí účet vám v nenadálé situaci může vytrhnout trn z paty. Zkuste začít šetřit na běžných nákupech nebo si odpusťte některé nešvary, jako cigarety či alkohol. Máte-li možnost uspořit měsíčně více peněz, zvolte vhodný spořicí produkt s co nejvýhodnějším zúročením.


© 2013 Půjčka-30000.cz, všechna práva vyhrazena.
Provozovatelem stránek je Infinea Finance, s.r.o., IČO:29277361, DIČ:CZ29277361, vedená u rejstříkového soudu v Brně, spisová značka C 70369
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.